Názov: JEDEN ŽIVOT NESTAČÍ
Vydanie: 27.07.2021
Produkcia: Rastislav Getta, Majo Krátky, Michal Koštialik
Vydavateľstvo: VOLUME PRODUCTION, RUKA HORE

01-Jeden život nestačí (Majo Krátky)
02-To čo má prísť (Rastislav Getta, Majo Krátky, Michal Koštialik)
03-Všetko raz prebolí (Majo Krátky)
04-Stále to cítim (Majo Krátky)
05-Bolo to dávno (Rastislav Getta, Majo Krátky, Michal Koštialik)
06-Zombie (Rastislav Getta)
07-Hľadaj so mnou (Rastislav Getta, Majo Krátky, Michal Koštialik)
08-Spomienka (Majo Krátky, Rastislav Getta)
09-Význam zlých slov (Majo Krátky, Rastislav Getta)
10-Spoznáš čo máš (Majo Krátky, Rastislav Getta, Michal Koštialik)
11-Cieľ (Majo krátky, Rastislav Getta)
12-Ďakujem (Jano Omelka, Rastislav Getta, Michal Koštialik)
13-Všetky tvoje farby (Majo Krátky, Rastislav Getta)
14-Málo (Rastislav Getta, Majo Krátky)

ZOSTAVA

Majo Krátky – Spev, gitara
Mišo Koštialik – gitara
Jano Omelka – basa
Maťo Stískala – Synth, piano
Lubo Bobák – Bicie, perkusie
Kubo Kramár – ex-gitara (2017-2020)

Hostia
Rasťo Toman (DESMOD) – Gitara
DJ S3BO – Electro sound

Prvá myšlienka ohľadom nového albumu skrsla Majovi v hlave ešte v roku 2018, keď bola kapela na cestách v rámci PRAVÁ TVÁR TOUR 2018. Samotné piesne však začali vznikať až v roku 2019. Tento proces v značnej miere naštartoval producent a textár Rasťo Getta, ktorý sa stal od roku 2019 neoddeliteľnou súčasťou kapely. Okrem textov sa Rasťo ukázal ako skvelý producent so sviežim pohľadom na piesne, ktoré Majo napísal pre nový album a dal im úplne iný rozmer.

Kvôli protipandemickým opatreniam v súvislosti s COVID-19 mala kapela naozaj dostatok času skladby neustále prerábať, prehrávať a prepisovať. Práve preto sa proces nahrávania natiahol až na jeden celý rok. Koncom roka 2020 nastala personálna zmena na poste gitaristu a kapelu opúšťa Kubo Kramár, ktorého nahradil Mišo Koštialik (Svieca vo vetre). Ten s VOLUME spolupracoval už dlhšie v rámci zvukového inžinierstva. Nový album kapela nahrávala vo svojom novootvorenom štúdiu VOLUME PRODUCTION a finálny mix a mastering si vzal na plecia práve Mišo Koštialik. Začiatkom roka 2021 kapela podpisuje zmluvu s vydavateľstvom RUKA HORE a album JEDEN ŽIVOT NESTAČÍ je prvou nahrávkou skupiny VOLUME, ktorá bude vydaná celoslovenským vydavateľstvom.

VIZUÁL

Originálnou a jedinečnou súčasťou vizuálu albumu je ručne maľovaný obraz vo výrazných farbách.
Autorom tohto diela je Mário Dohňan, trenčiansky maliar, ktorý má plátna po celom svete. Jeho tvorbu môžete nájsť v mestách ako New York, St. Peterburg alebo Seattle.
Rasťo Getta:Keď sme premýšľali nad obalom nového albumu, pohrávali sme sa s myšlinekou spojiť hudbu s inou formou umenia. Nechceli sme, aby bol obal iba potlačeným papierom s naším logom. Chceli sme mu dať pridanú hodnotu. Farby obrazu sme sa snažili voliť tak, aby zodpovedali náladám a pocitom, ktoré majú v sebe jednotlivé piesne.”
Útržky obrazu ste mohli vidieť už niekoľko mesiacov pred oficiálnym vydaním albumu v “making of” videách zo štúdia a nahrávania, alebo v ukážkach jednotlivých piesní na sociálnych sieťach kapely.
Majo Krátky: “Snažili sme sa spoločnými silami vytvoriť album, ktorý bude dávať zmysel aj vizuálne, nielen hudobne. Bolo nám veľkou cťou spolupracovať s takým človekom ako je Mário. Bolo to pre nás veľmi inšpiratívne.”

Pozri si celé MAKING OF video z písania a nahrávania nášho nového albumu JEDEN ŽIVOT NESTAČÍ.