Trenčianskej nemocnici podá pomocnú ruku opäť projekt z dielne skupiny Volume
by on 8 novembra, 2023 in Tlačové správy

Hudba má spájať, hudba má pomáhať. Pod touto hlavičkou a v tomto duchu sa nesie ďalšie podujatie, ktoré v závere tohto roku prinesie trenčianska kapela Volume do Trenčína – Zámostia. Do adresnej pomoci sa môžu aj tentokrát zapojiť všetci vrátane širokej verejnosti.

Myšlienka založiť a zorganizovať vlastné charitatívne podujatie sa v hlavách trenčianskych hudobníkov z kapely Volume zrodila pred pár rokmi. „Chceli sme ukázať, že aj rockeri majú srdcia na správnom mieste,“ povedal spevák Majo Krátky. Podarilo sa im vytvoriť podujatie, ktorého cieľom je finančná podpora subjektu, ktorý to z pohľadu chalanov skutočne potrebuje. „Vďaka nášmu podujatiu Hudba má spájať a nemenej dôležitej podpory zo strany verejnosti sa nám podarilo finančne prispieť na trenčiansky útulok, ale aj na chod neurologického oddelenia trenčianskej nemocnice či neziskovej organizácie, ktorá sa venuje pomoci seniorom,“ dodal Majo. 

V tomto  roku sa bude pomáhať opäť, a to už 25. novembra v Kultúrnom dome v Zlatovciach. „Nebudeme v tom sami, pre túto myšlienku sa podarilo pospájať viacero zvučných mien z hudobnej oblasti. Môžem prezradiť, že tento rok príde Ďuri Hnilica so špeciálnym koncertným programom, takže by ste si to nemali nechať ujsť,“ povedal Majo Krátky. 

Ako pomôcť?

Pre účely podpory každého zo subjektov zriadila kapela vždy transparentný účet, na ktorý mohli dobrovoľnou čiastkou prispievať ľudia až do dňa koncertu. Rovnako bude možné prispieť aj priamo počas charitatívnej akcie, a to formou dobrovoľného vstupného. „Obe tieto čiastky sa na konci dňa spočítajú a následne v plnej výške venujú Onkologickému oddeleniu Fakultnej nemocnice v Trenčíne. Veľmi si vážime pomoc všetkých, ktorí sú ochotní podarovať euro či dve na dobrú vec. Ďakujeme, že ste v tom s nami a že spolu robíme náš svet opäť o niečo lepším,“ uzavrel Majo.

Prispievať môžete od dnes na transparentný účet SK77 8330 0000 0028 0269 8083.

Ďakujeme.

Volume